termomodernizacje

Do ocieplania budynków mieszkalnych nasza firma stosuje dwa rodzaje materiałów izolacyjnych: elewacje ocieplamy steropianem, natomiast poddasza wełną mineralną. Odpowiednio odizolowany cieplnie dom, to niezwykle istotny element jego ogrzewania pasywnego. Budynek, nie posiadający izolacji termicznej, jest niekomfortowy w codziennym użytkowaniu nie tylko z powodu braku odpowiedniej temperatury w jego wnętrzu ale przede wszystkim ze względu na dużo wyższe koszty ogrzewania.

Termomodernizacja domu to spory jednorazowy wydatek, jednak podnosi komfort użytkowania budynku, a jego koszty zwracają się w postaci mniejszych nakładów finansowych na ogrzewanie domu.

ea55bd37166b6d470df4fe8105bdf0af

Steropian i wełna mineralna generalnie są napopularniejszymi materiałami izolacyjnymi w naszym kraju.  Ich żywotność to około 20-25 lat. Walorem ocieplania wełną i styropianem jest niska cena materiałów oraz dobre parametry izolacyjne.

W przypadku ocieplania wełną zastosuje się drewniane ruszty, które gwarantują solidne umocowanie wełny w ścianie. Prace muszą być wykonywane z ostrożnością i niezwykłą precyzją bowiem wełna mineralna to materiał termoizolacyjny, który posiada dobrą izolację cieplną, sprężystość, a także paroprzepuszczalność. Wartym uwagi walorem wełny mineralnej jest również pochłanianie dźwięków, co stanowi również izolację akustyczną. Materiał ten nie wykazuje również dużej podatności na działanie chemikaliów czy ognia. Wadą stosowania wełny mineralnej jest jej duża waga, która obciąża ściany zewnętrzne oraz nasiąkliwość. Z tego powodu wełnę impregnuje się olejem mineralnym. Spośród rodzajów wełny mineralnej lepszą izolacyjność cieplną posiada wełna szklana od wełny skalnej. W przypadku wełny szklanej współczynnik ciepła lambda wynosi 0,03 W/(m x K), a w przypadku wełny skalne 0,034 W/(m x K) – im niższy, tym lepiej.

3bf882eb3edd2ccde5b19b73bc4fbc88

Płyty styropianowe mocuje się do ścian domu przy pomocy kołków oraz kleju, następnie całość pokrywa się siatką, która jest nasiąknięta zaprawą klejową. Styropian to najchętniej wykorzystywany materiał termoizolacyjny. Wynika to z niskiego kosztu jego zastosowania oraz łatwości montażu, dodatkowo materiał ten posiada naprawdę dobre parametry izolacyjne. Współczynnik przenikania ciepła U, według regulacji powinien nie być większy niż 0,23 W/(m2 x K) i styropian te normy spełnia. Ocieplenie domu styropianem najczęściej wykonywane jest metodą lekką mokrą. Styropian jest materiałem twardym i nienasiąkliwym. Podczas wykonywania prac należy ściśle dopasować jego warstwę do rodzaju ściany oraz jej wykończenia. Styropian wykazuje też odporność na działanie wilgoci. Nie przepuszcza jej nadmiaru i nie zmienia swoich właściwości termoizolacyjnych pod jej wpływem. Atutem w przeciwieństwie do wełny mineralnej jest też niewielka waga styropianu, co nie obciąża konstrukcji budynku.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą ocieplania budynków, wykonywaną przez naszą firmę, lub macie Państwo jakieś dodatkowe pytania w związku z tymi usługami zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie... :)


Drukuj